Strona główna 9 Projekt 9 „Opowieści z pustyni” – spektakl Mandara Purandare na ŻYWO

„Opowieści z pustyni” – spektakl Mandara Purandare na ŻYWO

„Opowieści z pustyni” to monodram teatralno-muzyczny, na który składają się historie inspirowane twórczością wybitnego indyjskiego pisarza Vijaydana Dethy. Mandar Purandare postanowił przetłumaczyć na język polski fragmenty twórczości Vijaydana Dethy a tłumaczenia dokonał nie z radżastańskiego oryginału, lecz z języku hindi.
„Opowieści z pustyni” to monodram teatralno-muzyczny, na który składają się historie inspirowane twórczością wybitnego indyjskiego pisarza Vijaydana Dethy.
Detha ożywił i uprzystępnił współczesnemu odbiorcy wiele starych opowieści ludowych, muzyki i folkloru Radżastanu, pustynnego i największego pod względem powierzchni stanu Indii. Od niepamiętnych czasów mieszkańcy tego regionu przekazywali sobie opowieści, które ukazywały baśniowy świat.
To prastare storytelling, czyli sztuka opowiadania historii, które zawierają wątki uniwersalne, jak miłość między mężczyzną i kobietą, tradycja zadawania wierszowanych zagadek, relacje miłosne duchów, zwierząt i ludzi, skłonność mężczyzn do rozwiązywania problemów mieczem. To wszystko składa się na pociągające i niebezpieczne piękno tych opowieści.
Mandar Purandare postanowił przetłumaczyć na język polski fragmenty twórczości Vijaydana Dethy a tłumaczenia dokonał nie z radżastańskiego oryginału, lecz z języku hindi.
Mandar S. Purandare – aktor i poeta. Wykładowca języka hindi w Instytucie Orientalistyki na UAM w Poznaniu. Pochodzi z Pune, jednego z największych miast zachodnich Indii.
Wykonanie: Mandar Purandare
Współpraca: Przemek Prasnowski, Kamil Krotofil
Pokaz spektaklu odbędzie się 10 września 2021 o godzinie 19:00 w siedzibie Baraku Kultury, al. Marcinkowskiego 21.
Udział w wydarzeniu jest darmowy.
Obowiązują ZAPISY, ilość miejsc ograniczona!
Zapisy mailowo pod adresem zosia@barakkultury.pl lub telefonicznie 519 836 436.
Zapraszamy!
UWAGA! Wydarzenie dla osób powyżej 16-tego roku życia
Monodram realizowany w ramach projektu Inwazja Barbarzyńców współfinansowanego przez Miasto Poznań

Inne aktualności