Strona główna 9 Projekt 9 Inskrypcje łacińskie w Poznaniu – drugi spacer po mieście

Inskrypcje łacińskie w Poznaniu – drugi spacer po mieście

Zapraszamy na drugi spacer śladami inskrypcji łacińskich 26 sierpnia. Rozpoczniemy od krótkiego wprowadzenia o godz. 16:00  w Baraku Kultury.
„Primo civitas Poznaniensis est locata per illustres duces et dominos…”
– to kilka słów z attyki ratusza, dotyczących najwcześniejszej historii Poznania. Ze względu na długie dzieje naszego miasta znajdziemy tu i ówdzie wiele inskrypcji łacińskich, które chcą nam co nieco opowiedzieć. Mijamy je nieustannie, spacerując po Starym Mieście czy Ostrowie Tumskim. W sumie możemy doliczyć się ich około tysiąca❗, wśród których wiele umyka naszej uwagi, bo wcale nie rzucają się w oczy. Wszystkich poznać nie sposób, ale warto się zaznajomić przynajmniej z niektórymi.
Zapraszamy na drugi spacer śladami inskrypcji łacińskich 26 sierpnia. Rozpoczniemy od krótkiego wprowadzenia o godz. 16:00 🕠 w Baraku Kultury.
👟Następne koło 16:30 ruszymy w stronę Zamku Królewskiego, kolejnym punktem spaceru będzie Kościół Franciszkanów, ostatnimi przystankami na naszej trasie będzie Stary Rynek oraz poznańska Fara.
Zapraszamy 26 sierpnia o godzinie 16:00⏰
👟Udział w spacerze jest darmowy.👟
Obowiązują ZAPISY!
Aby wpisać się na listę prosimy wysłać maila na adres zosia@barakkultury.pl w tytule wpisując SPACER lub napisać do nas w wiadomości prywatnej na FB.
Rafał Rosół jest mieszkańcem Wildy, miłośnikiem historii Poznania, miejskim przewodnikiem PTTK i profesorem w Instytucie Filologii Klasycznej UAM. Interesuje się różnymi aspektami związanymi z językami klasycznymi i antykiem, między innymi kwestią obecności łaciny w przestrzeni publicznej we współczesnym świecie. Obecnie pracuje między innymi nad książką na temat inskrypcji łacińskich w farze poznańskiej.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Nova od Nova współfinansowanego przez Urząd Miasta Poznania.
#spacer #poznań #łacina #przewodnik #historia

Inne aktualności