Strona główna 9 Projekt 9 7 grzechów: gniew

7 grzechów: gniew

Już po raz trzeci historyk kultury Krzysztof Moraczewski i reżyser Przemek Prasnowski spotykają się w cyklu siedmiu grzechów.

Już po raz trzeci historyk kultury Krzysztof Moraczewski i reżyser Przemek Prasnowski spotykają się w cyklu siedmiu grzechów. Poprzednio „grzeszyli” lenistwem i pychą.

W tradycji biblijnej i greckiej uznawana jest różnica między nienawiścią, słusznym gniewem i furią. Co znaczą dla nas dzisiaj te silne emocje? Jak możemy skanalizować uczucie gniewu i czy trzeba je tłumić? Czy gniew może prowadzić do buntu rozumianego jako protest społeczny? Kontrkulturowa kontestacja, przejawiająca się w manifestacjach i demonstracjach, uderzała w uwierającą rzeczywistość. Często doprowadzała do sensownych zmian. W trakcie wykładu dowiemy się jak dzisiejsze ruchy społeczne odwołują się do doświadczeń epoki „starszych” buntowników.

Akcja teatralna 7 grzechów: gniew, to próba nowego spojrzenia na tradycyjne wartości i dogmaty. Wychodząc od akademickiej formy prezentacji, Krzysztof Moraczewski stanie się głównym aktorem zdarzenia teatralnego, bogato ilustrowanego fragmentami muzycznymi i tekstowymi z historii rock’n’rolla.

Krzysztof Moraczewski: pracownik Zakładu Badań nad Kulturą Artystyczną Instytutu Kulturoznawstwa UAM w Poznaniu. Autor książki „Sztuka muzyczna jako dziedzina kultury”. Współzałożyciel Baraku Kultury i stały współpracownik.
Barak Collective: grupa związana z Fundacją Barak Kultury. Połączyła swoimi realizacjami wiele artystycznych osobowości . Z Barak Collective współpracowali min. scenograf Piotr Tetlak, kompozytor Rafał Zapała, aktorzy: Małgorzata Walas-Antoniello i Hacen Sahraoui. Liderem Barak Collective jest Przemek Prasnowski aktor, reżyser i scenarzysta przez wiele lat związany z Teatrem Strefa Ciszy.

Wydarzenie w ramach festiwalu Inwazja barbarzyńców.

Inne aktualności